Seat LeonMladý začínající podnikatel nás oslovil s prosbou o pomoc při výběru svého první vozu. Pro svou účetní praxi hledal vůz, který by ho spolehlivě a bezpečně dopravoval na schůzky se svými klienty v Praze a Středočeském kraji. To bylo společně s limitující cenou 350 000,- Kč bez DPH téměř jedinými kritérii, které po nás pan Michal požadoval.

V první fázi našeho průzkumu jsme Michalovi představili jeho možnosti. Výběr byl skutečně veliký a vzhledem k jeho zájmům jsme se zaměřili zejména na crossovery. Po seznámení s vozy na testovacích jízdách se Michalovi požadavky začali konkretizovat a zjistili jsme, že požadovaná výbava není v dané ceně v segmentu crossoverů k dispozici.

Proto jsme hledali dál a jako ideální se ukázaly hatchbacky nižší střední třídy, zejména pak modely Seat Leon ve výbavě Style s motorem 1,4 TSI 92 kW a Mazda 3 Challenge s atmosférickým dvoulitrem s 88 kW. Oba tyto vozy nabízejí požadovanou výbavu. Mazda nenabízela za stejnou cenu stejné množství výbavy jako Leon, ale může se pyšnit výborným zpracováním a jízdném komfortem, které se rovnají konkurentům prémiových značek.

Nejnižší nabídky na tyto poptávané vozy se díky exklusivní spolupráci s vybranými dealery dostali na 443 470,- (sleva 7%, 33 380,-) za Mazdu 3. A na Seat Leon jsme dostali nejnižší nabídku 421 000,- (sleva 19,5%, 82 300,-) a to i díky zvýhodnění na skladový vůz. Cena byla zvýhodněna i akční výbavou Technology Style o 19 700,-. Vůz byl opravdu bohatě vybaven příplatkovou výbavou.

Po testovacích jízdách a zvážení všech kladů a záporů padlo konečné rozhodnutí na lépe vybavený a levnější Seat Leon.

Michalovi gratulujeme k výběru a přejeme mu mnoho šťastných kilometrů bez nehod.


Zpět na iDeal Cars